Netflix Türkiyeden Nasıl İzlenir

Netflix Nedir

Netflix; 1997 yılında kurulmuş, Amerika ve Avrupa kıtasının bir çok ülkesinde izleyicilerine internet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcı firmadır.
Stranger Things, Daredevil, Narcos gibi birçok dizinin yayıncısı olan firma ocak ayından bu yana Türkiye’de hizmet vermekteydi artık tam anlamıyla Türkçe olarak yayına geçmiştir. Dünyaca ünlü online medya sağlayıcısı Netflix Türkiye sitesinde; Türkçeleştirilmiş kullanıcı arayüzü, yerli içerikler ve Türk Lirası ödeme seçeneği ile artık daha kapsamlı olarak hizmet vermeye başladıklarını duyurdu. Netflix, hem kendi içeriklerini hemde satın aldığı Türk dizi ve filmleri ile ülkemizdeki kullanıcılarına geniş bir izleme portföyü ile dizi ve film severleri memnun edecek.
netflix türkiyeden nasıl izlenirNetflix arşivimizde anında izleyebileceğiniz binlerce film ve dizi bulunmakta, bunları izlerken reklam gösterilmez ve istediğiniz sıklıkta tekrar izleyebilirsiniz. Netflix’te içeriğin yüzde 80’i Türkçe dublajlı veya altyazılı olarak hazır. Ayrıca Netflix; Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Düğün Dernek gibi popüler filmleri ve Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel gibi dizileri içeren dizi ve film koleksiyonunu Türk kullanıcısına sunmaya hazır.

Netflix Türkiye Ücretsiz İzleme

Firma Türkiye’de yeni kullanıcılarına platformu tanıtma amaçlı 1 aylık ücretsiz kullanma imkanı sunmakta. Bir ay boyunca sinema filmlerini ve yerli yabancı dizileri; bilgisayar, smart tv, oyun konsolları, akıllı telefon veya tabletten izleyebileceksiniz. Ücretsi Netflix izleme süresi bittiğinde üye kalmaya devam ederseniz otomatik olarak ücretli aboneliğiniz devam etmeye başlayacak. Süre sonunda üyeliğinizi devam ettirmeme seçeneği de mevcut. Netflix hesabı için kredi kartı kullanmanız gerekmekte. Ücretsiz denemeniz sona erene kadar ücret ödemeyeceksiniz ve istediğiniz zaman çevrimiçi olarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Netflix Türkiye Hesap Açma ve Kaydolma

Firmanın web sitesi www.netflix.com/tr/ adresidir. Netflix ücretsiz deneme için ücretsiz netflix izle linkine tıklayın. Yeni sekmede açılan kullanmak istediğiniz temel, standart, özel üyelik paketlerinden birini seçin. Paketlerin özellikleri detaylı bilgiler olarak verilmiş. Alt tarafta yer alan “Hesabınızı oluşturun” başlığı altında yer alan eposta adresi kutusunu doldurun ve Netflix Türkiye platformunda kullanmak üzere bir şifre girin. 4 ila 50 karakter arası şifrenizi oluşturabilirsiniz. Kutucukları doldurduktan sonra hesap aç butonuna basarak devam edin

Yeni açılan sayfada ödeme bilgileriniz istenecek. Size ücretsiz deneme bitmeden üç gün önce bir hatırlatma epostası göndereceğini belirten yazının altında hangi tarihte ücretsiz netflix deneme sürenizin biteceği de gösterilmekte. “Ücretsiz denemeniz 31.11.2016 tarihinde sona erene kadar ücret ödemeyeceksiniz.” Kredi kartı bilgilerinizi doldurduktan sonra Kabul ediyorum yazan kutucuğu da işaretleyip Netflix üyeliğimizi başlatabiliriz.

Netflix Türkiye Ücretleri Ne Kadar

Firma temel, standart ve özel üyelik olmak üzere 3 seçenek sunmakta. Netflix ücretleri içerik göze alındığında gayet uygun rakamlarda. Netflix üyeliği kaydolduğunuz anda başlayan aylık abonelik şeklinde gerçekleşmekte ve güzel taraflarından birisi taahhüdün olmaması istediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebiliyorsunuz. Ayrıca paket özelliklerinden olan HD ve Ultra HD kullanılabilirliği internet hizmetinize ve cihazınızın özelliklerine bağlıdır. Tüm içerik HD veya Ultra HD olarak kullanılamaz diye bir bilgi de verelim.

Netflix Temel Üyelik

Ayda 15,99 TL olup, HD ve Ultra HD özelliği yoktur. Aynı anda kullanılabilen sadece 1 ekranda izleyebilirsiniz. Notebook, TV, akıllı telefon ve tabletinizde seyredebilirsiniz. Sınırsız film ve televizyon programları, üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilme özelliğine sahip.

Netflix Standart Üyelik

Ayda 27,99 TL olup, HD özelliği mevcut ve Ultra HD özelliği ise yoktur. Aynı anda kullanılabilen 2 ekranda izleyebilirsiniz. Laptop, TV, akıllı telefon ve tabletinizde seyredebilirsiniz. Sınırsız film ve televizyon programları, üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilme özelliğine sahip.

Netflix Özel Üyelik

Ayda 39,99 TL olup, HD ve Ultra HD özelliği mevcuttur. Aynı anda kullanılabilen 4 ekranda izleyebilirsiniz. Dizüstü bilgisayar, TV, akıllı telefon ve tabletinizde seyredebilirsiniz. Sınırsız film ve televizyon programları, üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilme özelliğine sahip.

Netflix Login veya Netflix Oturum Açma

Netflix hesabınızı oluşturdunuz ve giriş yapıp nasıl izleyeceksiniz. Bilgisayarınızdan nasıl izleyeceksiniz. netflix.com adresine gidin. Netflix hesabınızla (kayıtta kullandığınız eposta ve şifreniz ile) oturum açın. İzlemek istediğiniz içeriği seçin. Microsoft Silverlight eklentisi kurulu değilse, web tarayıcınız için ücretsiz olan bu eklentiyi indirmeniz ve kurmanız istenebilir. Talimatları takip ederek kolayca kurabilirsiniz.

Detaylı Netflix Rehberi yazımız yakında güncellenecektir.